Komponenty pomp śrubowych: przeguby, łożyskaPRZEGUBY:

pompy śrubowe przegub cardana

Przegub Cardana – podstawowy typ przegubu wyporowych pomp śrubowych, wzmocniony i odporny na zużycie. Budowa tego typu przegubu gwarantuje bardzo długą żywotność, jest on całkowicie zabudowany i wypełniony smarem.

 

pompy śrubowe przegub śrubowy

Przegub śrubowy (otwarty) – stosowane w wypadkach, gdy wymagana jest duża higieniczność pompy. Mała ilość elementów i zmniejszenie wielkości prześwitu pozwala na łatwe czyszczenie pompy, bez możliwości pozostawienia resztek pompowanego medium.

 

przegub śrubowy w pompach śrubowychPrzegub śrubowy (zamknięty) – stosowane w pompach typu FJ 06, FJ 08 i FJ 10. Przeguby tego typu uszczelnia się O-ringami, a wypełnienie smarujące przegubu zapewni jego długą żywotność.

 

ŁOŻYSKA:

Łożysko – napęd jest połączony z pompą za pomocą sprzęgła elastycznego. Wszelkie napięcia przenoszone są na łożysko pompy.

łożysko w pompach śrubowych

Wspornik z otwartymi ściankami – napęd jest bezpośrednio połączony z pompą. Długość pompy zostaje w ten sposób zmniejszona a wszystkie napięcia przenoszone są na łożysko napędu.

wspornik w pompach śrubowych

 

Zapraszamy na inne nasze strony

Pompy beczkowe Pompy dozujące Pompy krzywkowe Pompy membranowe, debem Pompy perystaltyczne Pompy spożywcze Pompy śrubowe Pompy wirowe Pompy zębate